Materiály


Kůže

Co je full grain hovězí kůži?

Obecně existují čtyři základní formy kůží. My vyrábíme z té nejlepší možné - tzv. full grain.

Rozdíl oproti ostatním formám je ve výjimečném vzhledu, příjemném povrchu a odolnosti kůže. Díky tomu, že full grain pochází z vrchní vrstvy kůže a byla vystavena povětrnostním vlivům, je pevná a časem se na ní objeví zajímavá přirozená patina.

Špičková kvalita kůže

Full grain = nejsvrchnější vrstva kůže, která má neporušenou přirozenou strukturu. Tato kůže nebyla ošetřena pískováním, obroušením nebo leštěním za účelem odstranění nedostatků nebo přírodních skvrn na povrchu.

Vlákna tak zůstávají pevná a odolná. Oproti ostatním formám se netřepí a drží svůj tvar po dlouhá léta.

Rodinná koželužna

Naše kůže bereme z rodinné koželužny v Toskánsku. Koželužna se specializuje na 100% rostlinné činění kůže, což je nejstarší způsob činění kůže. Přeměna z kůže na useň probíhá pomocí přírodních třísel získaných z kůry stromů. Výsledkem je hladká, pevná a vodonepropustná kůže.

Povrchová úprava

Myslíme také na praktičnost, a proto upravujeme kůže tak, abyste se o ně nemuseli příliš starat. Kůže je doplněna tenkou vrstvou pigmentů, která je následně pokryta průhlednou ochrannou vrstvou.

Výhody: dlouhodobá životnost, jednolitý povrch.

Ke kůži patří patina

Kůže voní, je odolná a jako každý přírodní materiál časem lehce mění barvu a strukturu.

Patina je podle nás nejkrásnější vlastností kůže, protože přesně odráží váš životní styl.

Plast

Kůže sice hraje hlavní roli, ale jako každá hvězda potřebuje svůj štáb – třeba plastovou vaničku, díky které je iPhone ve větším bezpečí, kryt nestojí tolik co samotný přístroj a lépe se drží.

Nejlepší kombinace plastů

Z tvrdého polycarbonátu (PC) se vyrábí například vojenské brýle s balistickou odolností. A také záda našich krytů. Když vám na ně iPhone spadne, telefon z krytu nevyskočí.

Termoplastický polyuretan (TPU) běžně chrání dráty a kabely. A také boky našich krytů. Při dopadu zapruží a utlumí náraz.

Oba plasty jsou tvarově stálé, takže na rozdíl od běžných silikonových krytů zůstanou dlouho jako nové a v původním tvaru.

S důrazem na férovost

Plastové vaničky vyrábíme v Shenzhenu. Ve firmě s prokazatelně férovými podmínkami, dobrými platy a bez dětské práce. Výsledky nezávislých auditů spolehlivost našeho dodavatele potvrzují.