Materiály & recyklace


Lemory recyklace
PLAST PRO OCHRANU

Z tvrdého polykarbonátu (PC) se vyrábí například vojenské brýle s balistickou odolností. A také záda krytů Lemory CLEAR a PROTECT. Když vám na ně iPhone spadne, telefon z krytu nevyskočí.

Elastický termoplastický polyuretan (TPU) běžně chrání dráty a kabely. A také boky našich krytů. Při dopadu zapruží a utlumí náraz.

Oba plasty jsou barevně a tvarově stálé, takže na rozdíl od běžných silikonových krytů zůstanou Lemory CLEAR a PROTECT dlouho čiré a v původním tvaru.


KŮŽE PRO DESIGN

Pro výrobu krytů a peněženek Lemory používáme dva typy hovězí kůže. První je tříslem činěná, velmi pevná, která časem získá unikátní patinu. Naše barevné řady vznikají z druhého typu, tzv. chromované kůže. Je barevně stálá a voděodolná, takže navzdory času a vodě změní barvu pouze minimálně. Lehkou patinu ale získá také.

Lemory recyklace

ŘEŠÍME ODPAD I DOPAD

Velké pláty kůže vznikající při zpracování hovězího masa putují k výrobci sedaček. Ten nám dodává odřezky, ze kterých vyrábíme naše kryty a peněženky.

Zbytky z naší výroby a vaše vysloužilé kryty a peněženky také najdou využití. Oboje dodáváme české firmě vyrábějící boxovací pytle s koženou náplní. Plastové části krytů zrecyklujeme. Stačí nám je zaslat zpět.

Plastové vaničky vyrábíme v Číně. Ve firmách s prokazatelně férovými podmínkami, dobrými platy a bez dětské práce. Výsledky nezávislých auditů spolehlivost našich dodavatelů potvrzují.

Wool spun around a globe